“Розірви коло”
Україна проводить нову кампанію протидії та запобігання насильства “Розірви коло”. Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та ґендерно зумовленого насильства. Ця кампанія підкреслює вкоріненість проблеми.
09 листопада 2021 року, з метою обізнаності клієнтів пробації з цього питання, працівники Березівського районного сектору з питань пробації №1 спільно з волонтером пробації Олександром Костюковим провели інформаційний захід, під час якого відповідали про інформаційну кампанію «Розірви коло». Олександр Костюков розповів, що ця кампанія частина масштабної програми UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення із протидії та запобігання домашнього та/і гендерно зумовленого насильства в Україні. Кампанія закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче – це не прояв симпатії; твоя «хата не скраю» - ти можеш допомогти. За дослідженнями, кожен п’ятий чоловік вважає, що чоловік має право вдарити або побити дружину, якщо дізнається про її зраду, кожен десятий переконаний, що жінка має терпіти насильство заради збереження сім’ї, більше половини опитаних саме чоловіків-кривдників впевнені, що проблема має вирішуватися виключно межах родини.
Волонтер звернув увагу на те, що звичайно, кожна людина сама обирає, як їй поводитись у тій чи іншій ситуації. Вона може вирішити, що нічого серйозного не відбудеться. Може зробити вигляд, що нічого не бачить і не чує. Може пройти повз, сподіваючись, що хтось інший допоможе. Або може спробувати припинити коло насильства та допомогти постраждалим. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати потерпілих до убезпеченого притулку для постраждалих осіб.
Клієнти сектору пробації уважно вислухали волонтера та отримали інформаційні листівки з номерами телефону та адресою за якою потрібно звертатися якщо вони випадково стануть жертвами насильства.