Історична довідка

Раухівська селищна територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»,  згідно рішення Одеської  обласної ради від  внаслідок об'єднання однієї   селищної та читирьох сільських рад: Маринівської (села Балайчук, Маринове), Шевченківської (села Шевченкове та Чигирин), Заводівської (села Виноград, Заводівка, Чижове), Новоселівської (села Зброжківка, Новоселівка, Новоподільське). Населення ОТГ станом на 01.10.2019 становить понад 7 тис. осіб.

Селище Раухівка - є адміністративним центром об'єднаної територіальної громади, до якого   примикає  село Новоселівка, де знаходится залізнична станція «Раухівка». Висота селища  над рівнем  моря -118 метрів. У Раухівці встановлено геодезичний знак.

Згідно з адміністративно-територіальним устроєм України територія громади входить до складу Березівського району Одеської області. Відстань від адміністративного центру територіальної громади до районного центру - 9 км, до обласного центру - 90 км.

Територія громади межує з північної, північно - західної сторони – з Березівською об’єднаною територіальною громадою Березівського району Одеської області; з південного заходу – з Розквітівською об’єднаною територіальною громадою Березівського району Одеської області; з півдня – Коноплянською та Курісівською об’єднаними територіальними громадами Березівського району Одеської області.

Площа громади складає 28275,2 гектарів.

Кліматичні умови зони, в якій розташована Раухівська ОТГ, характеризуються високими температурними показниками та недостатньою кількістю опадів. Раухівська ОТГ розташована у степовій природно-сільськогосподарській зоні. Ґрунти громади - малогумусні чорноземи, а також солончакові, піщані та супіщані.

Аграрний сектор Раухівської ОТГ спеціалізується у галузях рослинництво і тваринництво. На території громади функціонують сільськогосподарські підприємства:

ТОВ ім. Шевченко ТОВ ТОВ "Обрій" Мрія ПСП ім. Богдана Хмельницького СФГ" Бондаренко В.А." ПП" Хлібопродукт" СФГ "Імпульс" ПСП "Марія".

Підприємства торгівлі, громадського харчування та побуту представлені  кафе «Надія», «Скорпіон», магазином  «АБА»  та 11 приватними магазинами. В на вїзді в селище Раухівка розташований невеличкий ринок.

Загальний обсяг надходжень Раухівської селищної ради з урахуванням трансфертів на 2021 рік заплановано в сумі  58284,8 тис. грн.,із них : загальний фонд -57802.1 тис. грн. , спеціальний фонд -482.7  тис. грн.

Обсяг доходної частини загального фонду селищного бюджету (без урахування трансфертів з державного бюджету) на 2021 рік, визначений з урахуванням усіх факторів впливу на зміну обсягів надходжень з  урахуванням  діючого Податкового кодексу України і становить 24100,0 тис.   грн.

Основними бюджетоутворюючими надходженнями  до бюджету Раухівської селищної ради є  місцеві податки, а саме: податок на майно в сумі - 11869,0  тис. грн. ,що становить 49,2%; єдиний податок  в сумі 4820.0 тис. грн що становить 20,0 %; та податок і збір на доходи фізичних осіб в сумі  6850,0 грн, що становить 28,4 %  від  показника доходів  загального фонду селищного бюджету на 2021рік  .

Станом на 01.03.2021 року   план по доходах виконано  на 135,4 відсотка ( заплановано доходи без урахування трансфертів в сумі 3078.13 тис. грн.. виконання складає 4168,0 тис. грн..)Податкові надходження виконано на 138,9 відсотків. Неподаткові надходження виконуються лише на 4,8 %.

В структурі видатків найбільшу питому вагу займають видатки на функціонування сфери „освіта” – 74,0 %”, державне управління” – 22,4 %, фінансовий відділ – 3,6 %.

Освітні потреби населення Раухівської селищної ради  задовольняють: 1 опорний  заклад освіти "Раухівський заклад загальної середньої освіти  І-ІІІ ступенів», до якого увійшли 2-і філії, розташовані в селах  Новоселівка «Новоселівський ЗЗСО І-ІІ ступенів» та Шевченкове «Шевченківський ЗЗСО І-ІІ ступенів», де навчаються 453  учні; 1 навчально-виховний комплекс Заводівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», налічує 179 дітей,  1 «ЗОШ І-ІІІ ступенів села Мариново» (101 учень) та 1 заклад І-ІІ ступенів «Чижевська неповна середня школа І-ІІ ступенів». Крім того, на території селищної ради функціонуює 4 заклади дошкільної освіти: Раухівський, Маринівський, Новоселівський, Шевченківський,  який відвідують  близько 200 малюків.

У підпорядкуванні  Раухівської  селищної  ради  перебувають 5 Будинків культури, 4 сільських клуби, 8 сільських бібліотек. Бібліотечний фонд налічує понад 90 тис. примірникіів.

Лікувальні заклади територіальної громади представлені амбулаторією загальної практики сімейної медицини смт Раухівка, амбулаторією загальної практики сімейної медицини с. Маринове, ФАП с. Балаййчук, ФАП с. Заводівка, ФАП с. Новоселівка, ФАП с. Шевченкове.