«Відповідальність за насильство в сім’ї»

Дата: 25.11.2021 14:26

«Відповідальність за насильство в сім’ї»

23.11.2021 працівниками Березівського районного сектору №1 філії Державної установи "Центр пробації" спільно дільничним офіцером поліції сектору превенції Березівського РВП ГУНП в Одеській області Іваном Малютою було проведено просвітницько-профілактичний семінар на тему "Відповідальність за насильство в сім'ї".

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» був прийнятий в Україні 7 грудня 2017 року. Також були внесені зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами.

З прийняттям Закону, до Кримінального кодексу України була введена стаття про домашнє насильство – стаття 126-1 КК України. Ця стаття встановлює кримінальну відповідальність за умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства.

Іван Малюта довів до відому присутніх, що Розділом 4 Закону передбачені спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. Так, одним із таких заходів – є терміновий заборонний припис стосовно кривдника, який виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону, терміновий заборонний припис може містити такі заходи:

1) зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

По завершенню заходу учасникам було наголошено про необхідність негайно повідомляти органи Національної поліції або працівників Березівського районного сектору з питань пробації №1 про всі відомі їм факти вчинення домашнього насильства.